ANO 9311-1106-1
Price:
Product Specifications
| Connector Series | SMP |
|---|---|
| Cable Type | AFLEX-086AF, HF086FEP(BK), AFLEX-086, HF086, HF086FEP, PLEX090, PLEX090DBK, RG405, SR086 |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 26.5 GHz |
| Mounting Feature | Bulkhead – Front Mount |
| Connection Method | Limited Detent |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| Dielectric Type | PTFE |
| Temperature | -65°C to +165°C |
| VSWR | 1.07 Max. at DC-4 GHz; 1.22 Max. at 4-12 GHz; 1.29 Max. at 12-26.5 GHz |