ANO 2211-3011-2
Series:2.4mm
Price:
Product Specifications
| Connector Series | 2.4mm |
|---|---|
| Termination Type | Field Replaceable Contact |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Field Replaceable |
| Max. Frequency | 50 GHz |
| Mounting Feature | 4 Hole Flange |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| Dielectric Type | PEI |
| Temperature | -55°C to +135°C |
| Accept Pin For Socket | 0.012 inch |
| VSWR | 1.10 MAX. AT DC-18 GHz; 1.15 MAX. AT 18-40 GHz; 1.18 MAX. AT 40-50 GHz |