ANO 5112-1308
N Straight Female Waterproof Bulkhead Crimp for RG174/316/LMR100 Cable
Product Type:コネクタ
Series:N-Type
Series:N-Type
Price:
製品仕様
| Connector Series | N-Type |
|---|---|
| Cable Type | LL-100, RG174, RG188, RG316 |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Female |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Crimp |
| Max. Frequency | 6 GHz |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Brass |
| Body Finish | Nickel |
| Dielectric Type | PTFE |
| Temperature | -55°C to +155°C |
| VSWR | 1.35 MAX. AT DC-3 GHz; 1.50 MAX. AT 3-6 GHz |