ANO 9311-4060-1
Price:
Product Specifications
| Connector Series | SMP |
|---|---|
| Termination Type | PCB |
| Gender | Plug |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 26.5 GHz |
| Connection Method | Full Detent |
| PCB Type | Surface Mount |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Brass |
| Body Finish | Gold |
| Dielectric Type | PEEK |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| VSWR | 1.10 MAX. AT DC-6 GHz; 1.15 MAX. AT 6-10 GHz; 1.30 MAX. AT 10-18 GHz |