ANO 9311-4005-2
Price:
Product Specifications
| Connector Series | SMP |
|---|---|
| Termination Type | PCB |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 40 GHz |
| Connection Method | Limited Detent |
| PCB Type | Through Hole |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| Dielectric Type | PTFE |
| Temperature | -40°C to +125°C |
| VSWR | 1.30 TYP. AT 20 GHz |