ANO 9112-3032-1
Price:
Product Specifications
| Connector Series | SSMA |
|---|---|
| Termination Type | Field Replaceable Contact |
| Gender | Jack |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Field Replaceable |
| Max. Frequency | 36 GHz |
| Mounting Feature | Thread-in |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| Dielectric Type | PTFE, PEI |
| Temperature | -65°C to +165°C |
| Accept Pin For Socket | 0.009 inch |
| VSWR | 1.10 MAX. DC-18 GHz; 1.15 MAX. 18-27 GHz; 1.25 MAX. 27-36 GHz |