ANO 76-0102-20
20 dB Attenuator, 1mm Female to 1mm Female, Bidirectional, 1W, DC-110 GHz
Product Type:Attenuators
Connector In Series:1.0mm
Connector Out Series:1.0mm
Connector In Series:1.0mm
Connector Out Series:1.0mm
Price:
Product Specifications
| Connector-In Series | 1.0mm |
|---|---|
| Connector-In Gender | Female |
| Connector-Out Series | 1.0mm |
| Connector-Out Gender | Female |
| Attenuation, Max (dB) | 20 |
| Max. Frequency | 110 GHz |
| Power, Max Input (Watts) | 1 |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| VSWR | 1.60 MAX. |