ANO 76-0101-03
3 dB Attenuator, 1mm Male to 1mm Female, 1 W, DC-110 GHz, VSWR: 1.60 MAX
Product Type:Attenuators
Connector In Series:1.0mm
Connector Out Series:1.0mm
Connector In Series:1.0mm
Connector Out Series:1.0mm
Price:
Product Specifications
| Connector-In Series | 1.0mm |
|---|---|
| Connector-In Gender | Male |
| Connector-Out Series | 1.0mm |
| Connector-Out Gender | Female |
| Attenuation, Max (dB) | 3 |
| Max. Frequency | 110 GHz |
| Power, Max Input (Watts) | 1 |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| VSWR | 1.60 MAX. |