ANO 5311-2010-1
Series:HPQN
Price:
Product Specifications
| Connector Series | HPQN |
|---|---|
| Cable Type | HF141FEP, HF141FEP(W), RG402, SR141 AL/TP, SR141TP-LL, AFLEX-141, AFLEX-141AF, HF141, SR141 |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 18 GHz |
| Connection Method | Quick Lock |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Silver |
| Body Material | Brass |
| Body Finish | Albaloy |
| Dielectric Type | PTFE |
| Temperature | -65°C to +125°C |
| VSWR | 1.30 MAX. AT DC-6 GHz |