ANO 5111-2245-1
Series:N-Type
Price:
Product Specifications
| Connector Series | N-Type |
|---|---|
| Cable Type | LL400 |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Crimp |
| Max. Frequency | 11 GHz |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Brass |
| Body Finish | Albaloy |
| Dielectric Type | PTFE |
| Coupling Nut Material | Brass |
| Coupling Nut Finish | Albaloy |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| VSWR | 1.25 MAX. at DC-6 GHz |