ANO 4811-2004
Price:
Product Specifications
| Connector Series | SSMC |
|---|---|
| Cable Type | AFLEX-086AF, HF086FEP(BK), AFLEX-086, HF086, HF086FEP, PLEX090, PLEX090DBK, RG405, SR086 |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Plug |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 6 GHz |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Reverse Polarity |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Brass |
| Body Finish | Gold |
| Dielectric Type | PTFE |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| VSWR | 1.35 MAX. AT DC-1 GHz; 1.45 MAX. AT 1-6 GHz |