ANO 29-0203-07
7 dB Attenuator, 2.92mm Female to 2.92 Female,2 Watts, DC-40 GHz
Product Type:Attenuators
Connector In Series:2.92mm
Connector Out Series:2.92mm
Connector In Series:2.92mm
Connector Out Series:2.92mm
Price:
Product Specifications
| Connector-In Series | 2.92mm |
|---|---|
| Connector-In Gender | Female |
| Connector-Out Series | 2.92mm |
| Connector-Out Gender | Female |
| Attenuation, Max (dB) | 7 |
| Max. Frequency | 40 GHz |
| Power, Max Input (Watts) | 2 |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| VSWR | 1.25 MAX. |