ANO 2512-2039
Price:
Product Specifications
| Connector Series | 3.5mm |
|---|---|
| Cable Type | HF141FEP, HF141FEP(W), RG402, SR141 AL/TP, SR141TP-LL, AFLEX-141, AFLEX-141AF, HF141, SR141 |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Female |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 33 GHz |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Brass |
| Body Finish | Gold |
| Dielectric Type | PEI |
| Temperature | -55°C to +125°C |