ANO 22-1501-04
4 dB Attenuator, 2.4mm Male to 2.4mm Female, 15 Watts, DC-50 GHz
Product Type:Attenuators
Connector In Series:2.4mm
Connector Out Series:2.4mm
Connector In Series:2.4mm
Connector Out Series:2.4mm
Price:
Product Specifications
| Connector-In Series | 2.4mm |
|---|---|
| Connector-In Gender | Male |
| Connector-Out Series | 2.4mm |
| Connector-Out Gender | Female |
| Attenuation, Max (dB) | 4 |
| Max. Frequency | 50 GHz |
| Power, Max Input (Watts) | 15 |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| VSWR | 1.34 MAX. |