ANO 621-A2-H
1.85mm Male End Launch Connector Standard Profile, Launch Pin ø0.13 [.005]
Product Type:コネクタ
Series:1.85mm
Series:1.85mm
Price:
製品仕様
| Connector Series | 1.85mm |
|---|---|
| Termination Type | PCB |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 67 GHz |
| Connection Method | Screw-on |
| PCB Type | End Launch |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| Dielectric Type | PEI |
| Coupling Nut Material | Stainless Steel |
| Coupling Nut Finish | Passivated |
| Temperature | -55°C to +125°C |