ANO 2912-6090
Test Probe, 2.92mm Female Connector, One Side Ground, One Grounding Pins, Hole Distances 0.8mm
Product Type:コネクタ
Series:2.92mm
Series:2.92mm
Price:
製品仕様
| Connector Series | 2.92mm |
|---|---|
| Gender | Female |
| Max. Frequency | 40 GHz |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Brass |
| Body Finish | Nickel |
| Dielectric Type | PTFE, PEI |
| Temperature | -55°C to +125°C |