ANO 2212-1026
2.4mm Straight Bulkhead Female Solder for .086 Cable, Captivated Contact
Product Type:コネクタ
Series:2.4mm
Series:2.4mm
Price:
製品仕様
| Connector Series | 2.4mm |
|---|---|
| Cable Type | AFLEX-086, AFLEX-086AF, HF086, HF086FEP, HF086FEP(BK), SR086,PLEX090, PLEX090D, RG405 |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Female |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 50 GHz |
| Mounting Feature | Bulkhead – Rear Mount |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| Dielectric Type | PEI |
| Coupling Nut Material | Stainless Steel |
| Coupling Nut Finish | Passivated |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| VSWR | 1.40 MAX. |