ANO 2211-2033
2.4MM Straight Male Solder For UT-085/UT-085C-Form Cable, Captivated Contact
Product Type:コネクタ
Series:2.4mm
Series:2.4mm
Price:
製品仕様
| Connector Series | 2.4mm |
|---|---|
| Cable Type | AFLEX-086AF, HF086FEP(BK), AFLEX-086, HF086, HF086FEP, PLEX090, PLEX090DBK, RG405, SR086 |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 50 GHz |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| Dielectric Type | PEI |
| Coupling Nut Material | Stainless Steel |
| Coupling Nut Finish | Passivated |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| VSWR | 1.11 MAX. DC-18 GHz; 1.15 MAX. 18-26.5 GHz; 1.29 MAX. 26.5-50 GHz |