ANO 2112-3397-1
SMA Straight Female, 4 Hole Flange Mount .340 inch Hole Spacing, Solder For .086 Cable, Body: Gold Plated Stainless Steel
Product Type:コネクタ
Series:SMA
Series:SMA
Price:
製品仕様
| Connector Series | SMA |
|---|---|
| Cable Type | AFLEX-086AF, HF086FEP(BK), AFLEX-086, HF086, HF086FEP, PLEX090, PLEX090DBK, RG405, SR086 |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Female |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 18 GHz |
| Mounting Feature | 4 Hole Flange |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Gold |
| Dielectric Type | PTFE |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| VSWR | 1.25 TYP. AT DC-26.5 GHz |