ANO 6812-2008
Series:NMD 2.4mm
Price:
Product Specifications
| Connector Series | NMD 2.4mm |
|---|---|
| Cable Type | PLEX130P |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Female |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 50 GHz |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| Dielectric Type | PEI |
| Temperature | -55°C to +135°C |
| VSWR | 1.20 TYP. |